Zespół nauczycieli wychowania fizycznego


NASZA SZKOŁA

KADRA PEDAGOGICZNA

Uczniowie Zespołu Szkół biorą udział w zawodach organizowanych przez Grodzki Związek Sportowy. Najczęściej są to zawody w następujących dyscyplinach sportu: piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna, pływanie, tenis stołowy, biegi przełajowe.

Z inicjatywy byłych uczniów od 4 lat nasza szkoła organizuje 6 grudnia Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców (gimnazjum).
Z inicjatywy naszego już absolwenta Michała Kwaśnioka i pani wicedyrektor Jolanty Skorupy postanowiliśmy, co roku 6 grudnia zorganizować turniej siatkówki. W pierwszym roku zaprosiliśmy Gimnazjum nr 9. W kolejnych latach nasz turniej gościł zawodników z Rudy Śląskiej i Gliwic. Od ubiegłego roku drużyny walczą o puchar przechodni Dyrektora naszej szkoły. Młodzież otrzymuje drobne upominki i słodycze mikołajkowe. Organizacją turnieju zajmuje się prof. Barbara Nawrot, nauczycielka wychowania fizycznego, z pomocą nauczycieli wychowania fizycznego.
Na turnieju panuje miła i sportowa atmosfera, młodzież gimnazjum z Zabrza, Gliwic i Rudy Śląskiej nawiązała kontakty koleżeńskie. W roku szkolnym 2004/2005 w turnieju brało udział 8 drużyn.

Młodzież chętnie organizuje zawody na terenie szkoły tj.: turnieje "6" w piłce nożnej i turnieje siatkówki.

Szkoła zgłasza również uczniów do turnieje:
  • Era liga szkolna w koszykówce,
  • Coca Cola Cup w piłce nożnej.

Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dodatkowe zajęcia z piłki siatkowej i już widać efekty. II klasa gimnazjum dziewcząt rozpoczynająca naukę piłki siatkowej w zeszłym roku - odnosi znaczące sukcesy - III miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych w mieście.


REKRUTACJA

O NAS

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

KĄCIK PEDAGOGA SZKOLNEGO

PSYCHOLOG SZKOLNY

BIBLIOTEKA SZKOLNA

WARTO PRZECZYTAĆ

© Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Zabrzu

e-mail: sekretariat@zso14.eu