Aktualności


NASZA SZKOŁA

KADRA PEDAGOGICZNA


WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
grudzień 2018
W dniu 11 grudnia o godz. 16:00 odbędą się "Międzypokoleniowe warsztaty świąteczne", podczas których, wspólnie z najbliższymi (rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy przyjaciółmi) będziemy wykonywać ozdoby i dekoracje świąteczne.
Chętnych uczniów prosimy o zgłoszenie się za pośrednictwem Librusa do Pani Aleksandry Piekarczyk lub Pani Joanny Walczak.
Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona!
Serdecznie zapraszamy!
BOŻE NARODZENIE PO WŁOSKU
grudzień 2018
Zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.
Jeśli chcecie poznać zwyczaje świąteczne, kolędy i przysmaki popularne w Italii zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dnia 18 grudnia od 15.00 do 16.00, w sali nr 37.
Będzie coś dla ciała i coś dla ducha!
Informacji udziela organizator- Pani Edyta Kraszewska- Szymura
ŚLUBOWANIE GRUPY MUNDUROWEJ
grudzień 2018
4 grudnia, już po raz trzeci w naszej szkole, odbyła się uroczystość ślubowania grupy mundurowej - służba więzienna. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Pan Jan Pawluch, inspektor Wydziału Oświaty PaniTeresa Ładoś, z-cy dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu: mjr Robert Nawojski i por. Michał Nowicki, szer. Paweł Gawron, rzecznik prasowy ZK ppor. Katarzyna Jabłońska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 Pani Agata Gąsior, rodzice oraz uczniowie.
Osoby zgromadzone na uroczystości miały możliwość poznać historię szkoły oraz działania podejmowane przez uczniów w ramach utworzonych w placówce grup: japońskiej, biomedycznej, mundurowej i klas sportowych (piłka nożna). Podejmowanie wielu działań umożliwia m.in. stała współpraca z Zakładem Karnym, Strażą Miejską oraz MOSiR.
Atrakcją tego wydarzenia było wystąpienie pana Janusza Lukaszczyka, pasjonata kultury japońskiej i twórcy najstarszego w Polsce Klubu Kultury Starojapońskiej w Czerwionce- Leszczynach, który przedstawił zasady Kodeksu Bushido.
SZLACHETNA PACZKA
grudzień 2018
W tym roku nasza szkoła zgłosiła się do Szlachetnej Paczki, aby wspomóc dwie rodziny. Pierwsza rodzina, z Zabrza, opiekuje się niepełnosprawną córką. Druga rodzina to osoba samotna i schorowana z Gliwic. Najbardziej potrzebna jest żywność trwała, środki czystości, pomoce szkolne, pościel, ręczniki, odzież rozmiar M/L, obuwie rozmiar 38. Rzeczy zbierane będą w sali nr 10 u nauczyciela języka polskiego.
KONKURSY MIKOŁAJKOWE
grudzień 2018
Samorząd Uczniowski ogłasza konkursy z okazji Mikołajek:
1. Konkurs na najładniejsze pierniczki dla potrzebujących.
Aby wziąć udział, należy przygotować ok. 10 pierniczków/ciasteczek świątecznych. Wypieki należy składać (w podpisanych paczuszkach) 5 grudnia (najpóźniej do 6 grudnia godz. 10:30) u p. Szkarłat w sali nr 9. Twórcy najpiękniejszych pierniczków otrzymają nagrody. A wszystkie przygotowane wypieki zostaną następnie przekazane podopiecznym zakładu opiekuńczego (przy ul. Janika).
2. "Jaka to melodia?" - edycja świąteczna
Zadaniem uczestników będzie odgadnięcie autora oraz tytułu piosenki po wysłuchaniu jej fragmentu. Konkurs odbędzie się 6 grudnia na 5-tej godzinie lekcyjnej w sali nr 9. Zapisy do 4 grudnia u P. Szkarłat. Na zwycięzców czekają nagrody!
3. Każdy uczeń, który 6 grudnia będzie miał czapkę św. Mikołaja, będzie niepytany!
4. Ogłaszamy również świąteczny konkurs dla klas na najładniej przystrojoną salę. Uczniowie mają za zadanie ozdobić swoją salę w świątecznym stylu. Ostateczny termin wykonania dekoracji i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 grudnia.
WYKŁADY NA UNIWERSYTECIE SWPS W KATOWICACH
listopad 2018
Uczniowie klasy IA LO oraz przedstawiciele klasy IIA LO uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie SWPS. Brali udział w warsztatach na temat "Psychologia miłości o co chodzi w związku" oraz w wykładzie "Profilaktyka zaburzeń nastroju w okresie dorastania".REKRUTACJA

O NAS

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

KĄCIK PEDAGOGA SZKOLNEGO

PSYCHOLOG SZKOLNY

BIBLIOTEKA SZKOLNA

WARTO PRZECZYTAĆ

© Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Zabrzu

e-mail: sekretariat@zso14.eu