Starsze aktualności


NASZA SZKOŁA

KADRA PEDAGOGICZNA


Archiwum 2011

Archiwum 2012

Archiwum 2013

Archiwum 2014

Archiwum 2015

Archiwum 2016

Archiwum 2017

RÓŻNE BARWY ŚWIATA
luty 2018
W ostatni dzień przed feriami SU zorganizował imprezę RÓŻNE BARWY ŚWIATA. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie - prezentacje, filmy, występy artystyczne, pyszne dania z różnych części świata i artystycznie wykonane plakaty oraz zacięcie sportowe podczas turnieju siatkówki.
Nie zabrakło również tradycyjnej "belgijki" poprowadzonej przez klasę maturalną.
Gratulujemy zwycięzcom wszystkich konkurencji:
I miejsce - kl. 1 A LO (w ramach nagrody wybierzecie się na lodowisko)
II miejsce - kl. 2a gim. (w ramach nagrody wybierzecie się na pizzę)
III miejsce - kl. 2 A LO (w ramach nagrody wybieracie dowolny dzień bez pytania i sprawdzania zadań domowych).
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dostępnej na https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1361169394028248.1073741974.368050650006799&type=3
STUDNIÓWKA
styczeń 2018
27 stycznia nasi tegoroczni maturzyści bawili się na tradycyjnym Balu Studniówkowym.
FERIE ZIMOWE
styczeń 2018
Z pozdrowieniami od uczniów z psychokryminologii.
MASAŻE DLA SPORTOWCÓW
styczeń 2018
Uczniowie z klasy 1b LO, czyli nasi piłkarze, uczestniczyli w wykładzie na temat różnych aspektów zdrowia osób, które uprawiają sport. Chłopcy dowiedzieli się między innymi jak dbać o swoją sprawność fizyczną, na jakie urazy powinni uważać oraz jak pracują ich mięśnie przy wykonywaniu różnego rodzaju ruchów. Po części teoretycznej, chłopcy oddali się w ręce słuchaczy Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego w Zabrzu, kształcących się w kierunku technik masażysta i na własnej skórze mogli poczuć różne rodzaje masażu oraz ich zbawienny wpływ na mięśnie i ogólne samopoczucie.
Masażystom bardzo dziękujemy za pełen profesjonalizm, a nauczycielom Medycznej Szkoły Policealnej za zaproszenie, ciepłe przyjęcie oraz przygotowanie dzisiejszego wykładu i masażu. Przypominamy, że dzisiejsza wizyta naszych uczniów była możliwa dzięki współpracy jaka została podpisana na początku roku szkolnego.
GRUPA PSYCHOPEDAGOGICZNA W CENTRUM WSPARCIA KRYZYSOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY W ZABRZU
styczeń 2018
Kolejna grupa młodzieży zainteresowanej psychologią i pedagogiką gościła w placówce Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu. O pracy placówki opowiedziała pani Anna Głąb zastępca dyrektora. Dziękujemy.
WIZYTA W ESCAPE ROOM W GLIWICACH
styczeń 2018
Wszystkim udało się wyjść z tajemniczych pokoi...może nie do końca samodzielnie, choć brakowało tak niewiele.
Cóż reguły gry są nieubłagane, ale liczy się dobra zabawa!
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
styczeń 2018
Uczniowie naszej szkoły mieli dzisiaj okazję zaprezentować swoją interpretację fragmentu tekstu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Wrona z klasy I liceum i Marcel Kowalewski klasy II b gimnazjum. Jury po wysłuchaniu zaprezentowanych fragmentów zakwalifikowała ich do finału konkursu. Na ogłoszenie wyników czekamy po feriach.
ZAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE
styczeń 2018
Styczeń podsumowany!
Uczniowie łącznie zebrali 26.5 kg nakrętek i ponad 6 kg baterii. Niezmiennie największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas I LO. Gratulujemy! Przypominamy, że naszą akcją wspieramy leczenie Nikoli, która właśnie w tym miesiącu skończyła roczek. Życzymy jej wszystkiego najlepszego i duuuużo, duuuużo zdrowia.
SZCZĘŚLIWY NUMEREK
styczeń 2018
Aktualne od 22 stycznia.
UWAGA IMPREZA !!!
styczeń 2018
W piątek przed feriami na 4,5,6 godzinie lekcyjnej SU organizuje imprezę "Różne barwy świata".
Jak zawsze liczymy na Wasze zaangażowanie i zapraszamy do wspólnej zabawy .
Szczegóły w dzienniku elektronicznym Librus (zakładka OGŁOSZENIA).
PÓŁMETEK II LO
styczeń 2018
Szkoła, to nie tylko nauka, sprawdziany i obowiązki.
Szkoła, to też miejsce spotkań i wspólnych przeżyć.
Szkoła, miejsce w którym tworzą się wspomnienia...

Licealiści z klasy II bawili się na imprezie półmetkowej
w gorących karnawałowych rytmach.
PUCHAR DOBROCZYNNOŚCI
styczeń 2018
We wtorek 23 stycznia, odbędzie się podsumowanie styczniowej zbiórki surowców w akcji "Zakręć się na pomaganie ". Przypominamy, że klasa która zbierze ich najwięcej, zyska (poza ogromną satysfakcją) w każdym tygodniu lutego jeden dzień bez pytania.
AKADEMIA BEZPIECZEŃŚTWA
styczeń 2018
18 stycznia uczniowie z klasy I a i I b LO uczestniczyli w warsztatach nt. zachowania w sytuacjach kryzysowych, które odbyły się w ramach programu autorskiego z Psychokryminologii. Na zakończenie spotkania uczniowie wysłuchali oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy z Katowic. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone spotkanie.
PSYCHOPEDAGOGIKA
styczeń 2018
Dzięki uprzejmości Dyrekcji Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu, grupa uczniów naszego liceum, mogła zapoznać się ze specyfikacją pracy w placówce. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć warunki w jakich mieszkają podopieczni placówki. O blaskach i cieniach pracy opowiedziała pani wicedyrektor i wychowawca grupy.
Bardzo dziękujemy.
NASI WOLONTARIUSZE
styczeń 2018
O nas i naszych wolontariuszach w ostatnim Głosie Zabrza.
KOŁO PSYCHOLOGICZNE
styczeń 2018
16 stycznia odbyło się ostatnie przed feriami spotkanie koła psychologicznego.
JAPOŃSKI PIĄTEK
styczeń 2018
Serdecznie zapraszamy!
JAPOŃSKI PIĄTEK
styczeń 2018
12 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w ramach 'Japońskich Piątków'.
Państwo Tonogawa opowiedzieli nam w jaki sposób Japończycy świętują Sylwestra i Nowy Rok oraz pokazali jakie zabawy są organizowane z tej okazji. Chętni mogli przekonać się osobiście.
Bardzo dziękujemy Pani Ewie Brych za tłumaczenie.
Następne spotkanie (w formie warsztatów) odbędzie się 23 lutego, tradycyjnie o 17.00. Uczestnicy dowiedzą się, jak pakować prezenty z wykorzystaniem japońskiej chusty - 'furoshiki'. Zgłoszenia przyjmujemy do 21 lutego za pośrednictwem poczty elektronicznej - japonia.zso14@wp.pl
Serdecznie zapraszamy!
KONKURS UNIJNY EVEREST ETAP II
styczeń 2018
Uchylamy rąbka tajemnicy i prezentujemy pracę przygotowaną przez Patrycję Jankiewicz i Natalię Koman w II etapie konkursu.
Plakat przygotowany przez uczennicę wzbudził w nas zachwyt. Mamy nadzieję, że komisja konkursowa podzieli nasze zdanie i przyzna dziewczynom maksymalną ilość punktów.
ZBIÓRKA ODZIEŻY DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH
styczeń 2018
Zbiórka odzieży została przedłużona do 16 lutego 2018 roku. Możesz wspomóc osoby potrzebujące przekazując ubrania i obuwie, których już nie potrzebujesz.
Zebrana odzież zostanie przekazana do instytucji charytatywnej. Odzież proszę przynosić do biblioteki szkolnej lub gabinetu psychologa
"MANGA PO POLSKU"
styczeń 2018
Zespół Szkół Ogólnokształcący nr 14 w Zabrzu zaprasza na II Wojewódzki Konkurs Rysowania Mangi "Manga po Polsku".
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (kl. 4-7), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego.
Wymaganiem konkursu jest narysowanie postaci stylistyce mangi w ludowym lub historycznym stroju polskim. Rysunek musi być wykonany w kolorze w formacie A4 na białym papierze. Prace należy przesyłać do 5 marca 2018 roku.
Szczegóły oraz metryczka do wypełnienia w regulaminie konkursu .

https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1334828776662310&id=368050650006799
SZCZĘŚLIWY NUMEREK
styczeń 2018
Aktualne od 08 stycznia.
PRÓBNE MATURY
styczeń 2018
W naszej szkole odbywają się właśnie próbne matury. W miniony czwartek uczniowie zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego, w piątek z matematyki, a w poniedziałek czeka ich język angielski. Poza przedmiotami obowiązkowymi, maturzyści sprawdzą swoją wiedzę również z przedmiotów dodatkowych. Próbne egzaminy to doskonała okazja by przekonać się nad czym warto jeszcze popracować.
Tymczasem trzymamy kciuki by wyniki były dla Was satysfakcjonujące.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POETYCKI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
styczeń 2018
"Ich und mein Gedicht"
(Ja i mój wiersz)
Międzyszkolny Konkurs Poetycki z Języka Niemieckiego
dla kl. VII SP 17 oraz kl. II i III Gimnazjum nr 17 , kl. I i II z VIII Liceum

Cel konkursu: propagowanie nauki j. niemieckiego w szkołach oraz zachęcenie uczniów do twórczego pisania w tym języku. Uczniowie mogą przekonać się, że język niemiecki może służyć nie tylko do porozumiewania się z innymi ludźmi, ale również do wyrażania własnych uczuć i przemyśleń.

Zadaniem uczestników jest napisanie wiersza w j. niemieckim o dowolnej tematyce.
Ocenie podlegać będzie pomysłowość i oryginalność utworów oraz samodzielność pisania. Naturalnie utwór musi być zrozumiały, jednak przy ocenie nie będą brane pod uwagę błędy gramatyczne.

Prace proszę opisać podając autora wiersza, szkołę i klasę, do której chodzi uczeń. Tak opisaną pracę proszę oddać w kopercie organizatorowi - nauczycielowi j. niemieckiego (sala nr 6).
Termin oddania prac: piątek 19 stycznia 2018 r.!!!!!!!!!!!!!!
Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie dyplomów i nagród: środa 24 stycznia - długa przerwa, s. nr 6.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie!
Organizator - nauczyciel j. niemieckiego Edyta Laskowska
ZWYCIĘSTWO NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE
styczeń 2018
Weronika Krykant, uczennica kl. III a zajęła zaszczytne I miejsce w konkursie plastycznym na "Projekt znaczka pocztowego o tematyce bożonarodzeniowej lub noworocznej". Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na witrynie internetowej organizatora - PZF Oddziału w Rudzie Śląskiej: http://www.pzfruda.silesia.pl/
"KARYKATURA ŚLĄZAKA"
styczeń 2018
Wśród laureatów XIII edycji konkursu plastycznego "Karykatura Ślązaka" 3 miejsce zajął Michał Szultka, uczeń kl. II b gimnazjum. Zadanie polegało na przedstawieniu tancerza, tancerki lub choreografa. Michałowi gratulujemy sukcesu!
JAPOŃSKI PIĄTEK
styczeń 2018
Serdecznie zapraszamy na kolejny 'Japoński Piątek'!!
"ZAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE"
styczeń 2018
"Zakręć się na pomaganie" to akcja, która trwa w naszej szkole do końca maja. Zakręcona pomoc dla Nikoli płynie nie tylko od nas. Miło nam, że mamy swój wkład w pomoc dla dziewczynki.


REKRUTACJA

O NAS

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

KĄCIK PEDAGOGA SZKOLNEGO

PSYCHOLOG SZKOLNY

BIBLIOTEKA SZKOLNA

WARTO PRZECZYTAĆ

© Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Zabrzu

e-mail: zso_14@wp.pl