Starsze aktualności


NASZA SZKOŁA

KADRA PEDAGOGICZNA


Archiwum 2011

Archiwum 2012

Archiwum 2013

Archiwum 2014

Archiwum 2015

Archiwum 2016

Archiwum 2017

Archiwum 2018

'FESTA ITALIANA'
marzec 2019
Dwadzieścia dwie osoby zmierzyły się w piątek 1 marca w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Włoskiej 'FESTA ITALIANA' prezentując repertuar muzyczny w języku włoskim. Przed jury konkursowym zaprezentowało się 6 zespołów i solistka z różnych zabrzańskich szkół.
Po intensywnych obradach jury wyłoniło laureatów konkursu:
1 miejsce Gimnazjum nr 2
2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 17
3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 37
Gratulujemy sukcesu!
GÓRA GROSZA W NASZEJ SZKOLE
luty 2019
Po podliczeniu prawdziwej góry monet jedno, dwu i więcej groszowych oraz paru o nominałach wyższych, komisja obrachunkowa ustaliła, że najwyższą kwotę zebrała klasa maturalna!
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom za udział w zbióce!
PODSUMOWANIE ZBIÓRKI NAKRĘTEK I BATERII
luty 2019
Podsumowanie zbiórki surowców w dniu 28 lutego wygrała klasa maturalna, której uczniowie zebrali 21 kg nakrętek i 1 kg baterii. Również dobry wynik uzyskała klasa III b gimnazjum, gdzie udało się zebrać 14,5 kg nakrętek i 3,5 kg baterii. Puchar dobroczynności w tym miesiącu trafił zatem do naszych maturzystów. Gratulujemy!!!!
VIII LO W RANKINGU PERSPEKTYW
luty 2019
Nasze liceum zostało uwzględnione w tegorocznym Rankingu Liceów i Techników Perspektyw oraz zdobyło tytuł Brązowej Szkoły 2019!
W Zabrzu tylko cztery licea ogólnokształcące znalazły się w tym rankingu, tym bardziej jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyróżnieni.
W województwie śląskim zajmujemy 98. lokatę, w Polsce 838. Na ręce Pani Dyrektor wpłynął list gratulacyjny od Pani Krystyny Szumilas, Posłanki na Sejm RP oraz wiceprzewodniczącej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.
ŚWIATOWY DZIEŃ PIZZY- LAUREACI KONKURSU
luty 2019
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu z okazji Światowego Dnia Pizzy!
A oto wyniki:
I miejsce- Ewa z klasy III LO
Wyróżnienia:
Magdalena z klasy III a gimnazjum
Monika z klasy I LO
Patrycja z klasy I LO
Rafał z klasy III LO
Wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 26 lutego, po 4 lekcji w sali nr 37
Zapraszamy laureatów!
LAUREACI KONKURSU WALENTYNKOWEGO
luty 2019
Ogłaszamy wyniki konkursu walentynkowego z języka niemieckiego. Autorami najpiękniejszych kartek oraz wierszy walentynkowych są:
I miejsce: Monika z kl.1LO
II m- ce:Natalia z kl.3b
III m- ce:Marcel z kl.3b.
Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu - Wasze prace były piękne!
Dziękujemy za Waszą aktywność i kreatywność!
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
luty 2019
5 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Na korytarzach naszej szkoły pojawią się tajemnicze kody QR, aby je odczytać już dziś ściągnijcie bezpłatną aplikację do czytania kodów!
UWAGA MATURZYŚCI!
luty 2019
Uniwersytet Śląski zaprasza do wzięcia udziału w Zimowych Powtórkach Maturalnych.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej uczelni:
www.maturzysta.edu.pl
KOLEJ NA FERIE
luty 2019
W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować pociągami za darmo. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego br., czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby w tym czasie za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną lub - w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym - dokument potwierdzający wiek.
NABÓR CHĘTNYCH DO PROJEKTU
luty 2019
Politechnika Śląska proponuje uczniom w wieku 16-20 lat udział w kolejnym, ciekawym projekcie.
Szczegóły dotyczące naboru - poniżej:
http://kariera.polsl.pl/SciezkiKopernika/SK_all.pdf
KLUCZ DO EFEKTYWNEJ NAUKI
luty 2019
Czy metody, których używasz, by się uczyć są dostatecznie skuteczne? Jak myślisz, czy można opanować biegle język obcy w przeciągu kilku miesięcy? Czy za pomocą kilku narzędzi można nauczyć się szybko zapamiętywać i "odpamiętywać" naprawdę spory materiał? I wreszcie, czy da się korzystać z takich narzędzi w polskiej szkole? A jeśli tak, to jak je wykorzystać? W końcu chodzi o to, by uczyć się mądrze, nie - ciężko.
Zapraszamy na wykład "Klucz do efektywnej nauki", który wygłosi Kamil Zieliński 7 lutego w godz.17.30-19.30 w naszej szkole.
Zapisy
https://www.swps.pl/./18632-klucz-do-efektywnej-nauki-zabrze
KOMPETENCJE KLUCZOWE- DEBATA
luty 2019
W piątek 8 lutego na 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się debata uczniów naszej szkoły na temat kompetencji kluczowych. W debacie wezmą 4 osobowe zespoły z każdej klasy.
POCZTA WALENTYNKOWA
luty 2019
Jesteś zakochany/zakochana? Darzysz kogoś uczuciem? Chcesz, aby TA osoba dowiedziała się o tym?
Weź w rękę pióro lub długopis, przelej swoje uczucia na papier i wyślij kartkę walentynkową!!!
Szkolna Poczta Walentynkowa podejmuje działalność!
Skrzynka pocztowa, będzie umieszczona na korytarzu, przy sekretariacie. Do niej możesz wrzucić przygotowaną przez siebie kartkę.
Kartka powinna być zaadresowana w sposób pozwalający na jej dostarczenie (Imię, Nazwisko, klasa do której uczęszcza wybrana przez Ciebie osoba).
Skrzynka będzie dostępna od poniedziałku 4.02 do czwartku 7.02. W piątek 8.02, w czasie lekcji, poczta zostanie dostarczona.
Szczęśliwych Walentynek!
Samorząd Uczniowski
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY
luty 2019
9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy!
Każdy z Was może się przyłączyć do świętowania nie tylko jedząc pizzę, ale również sławiąc jej zalety w krótkim wierszyku.
Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci voucherów na dużą pizzę i dwie lemoniady :-)
Wierszyki należy dostarczyć do piątku, 8 lutego Pani Edycie Kraszewskiej.
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
luty 2019
Konkurs odbył się dla uczniów zabrzańskich szkół. W czterech kategoriach dzieci i młodzież mogła wykazać się swoimi umiejętnościami wykonując pracę plastyczną, literacką, fotograficzną oraz multimedialną. Praca naszej uczennicy dotycząca wyboru zawodu została dostrzeżona przez jury. Wiktoria z klasy IIA LO zajęła 3 miejsce w kategorii prace multimedialne.
Gratulujemy!
III EDYCJA KONKURSU 'WYBIERAM WYBORY'
styczeń 2019
Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych (Liceum). Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego - propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.
Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie do 31 stycznia 2019 roku. 26 lutego br. o godzinie 12.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu - test wyboru, składający się z 25 pytań. Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksu wyborczego.
Zachęcamy do udziału i czekamy na zgłoszenia!!!
Zgłoszenia przyjmuje nauczyciel wos-u.
WYKŁADY NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM
styczeń 2019
W czwartek 17 stycznia młodzież naszej szkoły wysłuchała wykładu 'Życie. Ewolucja materii" prowadzonego przez Pana dr Andrzeja Boczarowskiego. Wykład odbył się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.
PAŃSTWO TONOGAWA W MOSiR W ZABRZU
styczeń 2019
Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze.
W sobotnie popołudnie można było spotkać Państwa Tonagawa wykonujących kaligrafię i orgiami dla uczestników imprezy odbywającej się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wśród zainteresowanych kulturą japońską można było spotkać Pana Michała Czarneckiego, którego twarz kojarzymy z licznymi rolami w serialach, filmach oraz teatrze.
PAŃSTWO TONOGAWA W MOSiR W ZABRZU
styczeń 2019
Goście, którzy odwiedzili 17 stycznia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu mieli okazję spotkać się z Państwem Ikumi i Kimiaki Tonagawa, zapoznać się z japońską kaligrafią oraz zobaczyć technikę składania papieru-origami.
KONKURS WALENTYNKOWY
styczeń 2019
Wszystkich chętnych uczniów klas 3 gimnazjum oraz 1 i 2 liceum zapraszamy do udziału w lutowym walentynkowym konkursie języka niemieckiego. Proszę wykonać kartkę walentynkową w dowolnym formacie i dowolną techniką z życzeniami/wyznaniem w języku niemieckim! Gotową pracę oddajemy max. do 8 lutego nauczycielowi języka niemieckiego.
A MOŻE KONKURS?
styczeń 2019
III WOJEWÓDZKI KONKRS PLASTYCZNY MANGAKA'S ART.
"MANGA W RÓŻNYCH ZAWODACH"
Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów województwa śląskiego z szkół podstawowych (klasy IV-VIII), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Wymagania pracy konkursowej: manga w stroju lub przedmiotami charakterystycznymi dla wykonanego zawodu, rysunek wykonany w kolorze w formacie A4 na białej kartce.
Prace należy przesłać do dnia 8 marca 2019 roku do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14, ul. Korczoka 98 Zabrze 41-806. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin
Plakat
KLUCZ DO EFEKTYWNEJ NAUKI
styczeń 2019
Zapraszamy na wykład "Klucz do efektywnej nauki", który wygłosi Kamil Zieliński 7 lutego w godz.17.30-19.30 w naszej szkole.Zapisy

https://www.swps.pl/./18632-klucz-do-efektywnej-nauki-zabrze
ZBIÓRKA SUROWCÓW- PODSUMOWANIE GRUDNIA
styczeń 2019
Podsumowanie zbiórki surowców wyłoniło dwie zwycięskie klasy. Klasa II B liceum zebrała 16 kg nakrętek, klasa III B gimnazjum zebrała 13,5 kg nakrętek oraz 2,5 kg baterii. Gratulujemy!


REKRUTACJA

O NAS

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

KĄCIK PEDAGOGA SZKOLNEGO

PSYCHOLOG SZKOLNY

BIBLIOTEKA SZKOLNA

WARTO PRZECZYTAĆ

© Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Zabrzu

e-mail: sekretariat@zso14.zabrze.pl