Archiwum 2011


NASZA SZKOŁA

KADRA PEDAGOGICZNA


KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
grudzień 2011
Dnia 6 grudnia w szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek wzięli udział reprezentanci poszczególnych klas gimnazjum i liceum. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli usłyszeć znane i mniej znane kolędy i pastorałki polskie oraz obcojęzyczne w języku angielskim, włoskim lub łacińskim wykonywane solowo i przez zespoły. Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali także swoje umiejętności gry na flażoletach.
Jury w składzie : nauczyciel muzyki pani Barbara Strzodka, nauczyciel religii pani Wiesława Srokosz, nauczyciele języków obcych pani Edyta Kraszewska i pani Anna Rodek-Słowińska oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Olejniczak miało naprawdę nie lada kłopot z wyborem zwycięzców.

Organizatorzy pani Barbara Strzodka i pani Aleksandra Dajczak
PIĘKNO ZAKRYTE W BIŻUTERII
grudzień 2011
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i nie tylko ich na wystawę ręcznie wykonanej biżuterii.
Wystawa potrwa od 03 stycznia do 20 stycznia 2012r.
Nasze prace można oglądać w bibliotece szkolnej.


Wszystkie drobiazgi zostały wykonane przez uczestniczki koła zainteresowań "Biżuteria Hand Made", które prężnie działa w naszej szkole.
Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych do zapisania się do naszego kółka ;)
Zapisy zbiera i informacji udziela Pani Monika Mateja. ZAPRASZAMY!
KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
grudzień 2011
Dział Kultury Ambasady Francji ogłosił konkurs na kartkę świąteczną lub noworoczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Konkurs skierowany był do uczniów uczących się języka francuskiego.
Uczestnicy konkursu musieli wykonać ilustrację na kartkę z życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Ilustracja musiała zawierać legendę w języku francuskim.
Praca musiała mieć związek z Francją i/lub językiem francuskim i przedstawiać spojrzenie oryginalne, humorystyczne, artystyczne, przyciągające uwagę.
Licealiści chętnie przyłączyli się do konkursu i pod kierunkiem nauczycielki języka francuskiego wykonali ciekawe prace konkursowe. Trzymamy kciuki za Marysię Adamczyk, Olę Raj oraz Patryka Rębacza.
Przewidziane nagrody to :
Wyjazd do Francji latem 2012 oraz nagrody rzeczowe.

POWODZENIA!!!
CO TY WIESZ O AMERYCE?
13 grudzień 2011
13 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu podsumowano dekadę kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów, którzy zostali laureatami w konkursie "Co Ty wiesz o Ameryce?", zorganizowanym w ramach tej kampanii w czerwcu. Patronat honorowy nad tym konkursem objął Ambasador Stanów Zjednoczonych oraz Minister Spraw Zagranicznych.
Aż 48 uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych!
Uczennica pierwszej klasy liceum, Dominika Myl zdobyła jedną z głównych nagród, MP3 Ipod Shuffle natomiast pozostali uczniowie otrzymali książkę Piotr Kraśki "Świat według reportera USA" wraz z autografem autora.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a wszystkich serdecznie zachęcamy do brania udziału w podobnych konkursach w przyszłości.

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNYM RODZICEM!
listopad 2011
Ośrodek Profilaktyki i Leczenia uzależnień w Zabrzu
zaprasza na spotkania rodziców,
których dzieci sięgają po środki psychoaktywne

Jeśli:
 • podejrzewasz lub dowiedziałeś się, że twoje dziecko sięga po środki psychoaktywne
 • zauważasz zmianę w funkcjonowaniu dziecka
 • masz poczucie, że tracisz kontakt z dzieckiem
 • chcesz ponownie nawiązać bliską relację z dzieckiem i nauczyć się stawiać granice
Serdecznie zapraszamy na spotkania, w każdy wtorek o godzinie 17.30 w Ośrodku Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu przy ulicy Park Hutniczy 6.

Telefon do nas: 278 11 99, 271 84 42
KONKURS CZYTELNICZY
październik 2011
18 października 2011 r. odbył się w Publicznej Bibliotece Miejskiej nr 17 w Zabrzu międzyszkolny konkurs czytelniczy "Z dzieciństwa nigdy się nie wyrasta"
Konkurs organizowany w II etapach przez biblioteki Gimnazjum nr 9 i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 dla uczniów gimnazjum.
A oto laureaci konkursu:
 • I miejsce - Michalska Angelika
 • II miejsce - Holeczek Daria i Kapuśniak Natalia
 • III miejsce - Łapka Aleksandra i Iszczyłowicz Sebastian
Gratulujemy!
Witaj szkoło!!!
25.08.2011
Witaj szkoło!!! Już wkrótce wspólnie powitamy nowy rok szkolny. Rok, który z pewnością przyniesie każdemu z nas coś nowego. Być może będą to nowe przyjaźnie, z pewnością nowe doświadczenia, nowa wiedza, nowe wyzwania .
Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 zapraszamy

1 września 2011r. o godz. 9.00


Życzymy Wam drodzy uczniowie gimnazjum i liceum wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!
WAKACJE - WYPOCZYNEK BEZ RYZYKA
czerwiec 2011

Rodzicu!


Wakacje to czas, w którym dzieci są bardziej narażona na rozmaite niebezpieczeństwa. Sprzyja temu między innymi większa ilość wolnego czasu (brak zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych), częste spotkania towarzyskie, brak pomysłów na wykorzystanie wolnego czasu. W związku z tym bardzo często zdarza się, że młodzi ludzie sięgają po alkohol lub inne środki psychoaktywne albo podejmują różne działania ryzykowne (seksualne, kolidujące z prawem etc.).
Jak pokazują badania, w wakacje młodzież częściej sięga po alkohol. Średni wiek inicjacji alkoholowej wynosi nieco ponad 12 lat. Latem znacząco zwiększa się liczba wypadków (utonięcia, wypadki komunikacyjne, bójki, przestępstwa etc.).

Nie zostawiajcie ich bez drogowskazów. Nie zawsze z nich skorzystają, ale nie rezygnujcie z rozmów z dziećmi, bo może właśnie Wasze ostrzenie uchroni dziecko przed nieodpowiedzialną decyzją.

Rozmowa o piciu alkoholu czy braniu narkotyków powinna sprowadzać się do stanowczego - "NIE". Miejcie odwagę powiedzieć dziecku:
"Nie wolno ci ulegać namowom do picia alkoholu albo brania narkotyków. Miej świadomość, że jeśli raz to zrobisz, to będzie następny i następny raz. Pokaż swoją dojrzałość, miej odwagę sprzeciwić się, gdy ktoś będzie cię namawiał. Spróbowanie alkoholu czy narkotyków może stać się pierwszym krokiem do uzależnienia. Z miłości do ciebie mówię "nie"! Nie wolno ci pić, nie wolno ci brać narkotyków"

Niezależnie od płci dziecka możecie uczulić je na problemy związane z seksualnością. Nie należy straszyć ciążą, chorobą, ale wskazać, że zbyt młody wiek wiąże się niedojrzałością psychiczną, a ta z kolei uniemożliwia podjęcie odpowiedzialnego kontaktu seksualnego i może wiązać się z bardzo nieprzyjemnymi doznaniami oraz lękiem przed kontaktami w późniejszym okresie. Należy wspomnieć o poczuciu własnej wartości i oczekiwaniu szacunku wobec siebie. Łatwe uleganie namowom lub poddawanie się szantażowi typu "jeśli nie jesteś dzieckiem, to zgodzisz się na erotykę" świadczy o małej dojrzałości i obniżonym poczuciu własnej wartości.

Rodzicu! Takie rozmowy są trudne, ale konieczne. Niech Twoje dziecko powie kiedyś: "Dzięki moim rodzicom nie przegrałem swojego życia. Im naprawdę na mnie zależało. Jestem im wdzięczny i kocham ich".

Barbara Ekiert- pedagog szkolny

Opracowano na podstawie materiałów edukacyjnych w ramach "Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł".
KOLEJNE SUKCESY PLASTYCZNE
czerwiec 2011
VII edycja konkursu "Karykatura Ślązaka"
organizator OPP 4 przy CET w Zabrzu
Kategoria uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Paula Lisowska II LO
II miejsce: Maria Adamczyk I LO

Kategoria uczniów gimnazjum:

III miejsce: Weronika Respondek kl. II c

Wyróżnienie:

Diana Dao Xuan kl. II c

A oto nagrodzone prace w konkursie Matematyka Nitką Szyta pod hasłem "Pojazdy"
Organizator: I LO w Zabrzu
Laureatki:

I miejsce: Angelika Michalska kl. II a

Wyróżnienie:

Wirginia Nawrocka kl. II b

Zwycięska praca Angeliki
MATEMATYCY GÓRĄ!
czerwiec 2011
Laureatami VIII Edycji Zabrzańskiego Konkursu " Matematyka Nitką Szyta" na poziomie gimnazjum zostali:
I miejsce- Angelika Michalska z klasy II a
wyróżnienie- Wirginia Nawrocka z klasy II b
W Konkursie Miejskim " Fotografia i Matematyka" zatytułowanym " Symetria w budynkach miasta Zabrza" wyróżnienia zdobyli: Anna Pawlik z klasy II a oraz Magdalena Woś z klasy III b
W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym " Panda" nagrodę zdobył Łukasz Guziel z klasy I a, a wyróżnienie Weronika Respondek z klasy II c.
Organizatorem konkursów na terenie szkoły była Pani Krystyna Nowak.
Gratulujemy!
PROJEKT- MIŁOSZ OD NOWA
czerwiec 2011
Uczniowie klas IIb i IIc gimnazjum biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Miłosz od Nowa" realizowanym przez centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Szkolne PWN w ramach Programu "Miłosz 2011-Promesa"

Praca nad projektem rozpoczęła się od zapoznania się uczniów z biografią Czesława Miłosza. Kolejny etap stanowiło poszukiwanie takich tekstów poetyckich, w których można było odnaleźć wątki autobiograficzne. Po interpretacji 4 wybranych przez zespół wierszy rozpoczęła się praca nad przygotowaniem ilustracji do nich. Wykonane plansze stały się ozdobą szkolnych korytarzy. W ten sposób zakończyła się praca nad pierwszym etapem projektu, który zatytułowaliśmy "W poszukiwaniu tożsamości . Interpretacja wybranych utworów Czesława Miłosza".

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Elżbieta Mateja
WYCIECZKA NA LAZUROWE WYBRZEŻE-relacja
15.06.2011
Tegoroczna wycieczka zagraniczna pozwoliła nam dobrze poznać Południową Francję- Lazurowe Wybrzeże.
Zwiedziliśmy Księstwo Monaco, St. Tropez, Marsylię, Cannes, Niceę.
Wszystkie te miejscowości oczarowały nas swoja egzotyką, malowniczym krajobrazem oraz licznymi atrakcjami turystycznymi. Połączenie morza i gór w jedną całość było dla nas wielkim zaskoczeniem, co doprowadziło do przysłowiowego "wytrzeszczu oczu" u wielu osób.:)
Olbrzymie palmy stojące niczym słupy graniczne powodowały liczne skojarzenia. Niektórym przypominały się zagraniczne filmy, innym teledyski piosenek lub książki, w których niejednokrotnie czytaliśmy o tutejszym, nadzwyczajnym świecie.
Wycieczka była interesująca dla amatorów zabytków i długich wędrówek, czyli dociekliwych turystów, którzy mogli podziwiać m. inn. Bazylikę Notre-Dame w Marsylii, Fort św. Jana w starym porcie- Marsylia, Zamek Książęcy-Monaco, Casino-Monte Carlo, Budynek, gdzie kręcony był słynny film-" Gendarmerie Nationale"- St. Tropez oraz wiele innych cudownych i interesujących miejsc.
Jednakże znalazło się także coś dla miłośników leżenia na plaży czyli pospolitych leniuchów.
Humory dopisywały wszystkim i sadzę, że wielu z nas chciałoby się tam "zgubić":)
Podsumowując cały wyjazd, cóż można powiedzieć?
Chyba wystarczy tylko "J'AIME LA FRANCE" !!!

wspominała Marysia Adamczyk z klasy I LODZIEŃ EUROPEJSKI!
01.06.2011
Tego dnia odbył się w naszej szkole Dzień Europejski.
Wszyscy mogliśmy poczuć się przez chwilę jak studenci europeistyki.
Po szkole spacerowali Jean Reno, modelki prosto z mediolańskiego wybiegu, Krecik czy grecki bóg Zeus. Mieliśmy także okazję spróbować ślimaki prosto z Francji, włoskie melony z parmezanem czy skandynawskie ryby pod różnymi postaciami;-)
Rywalizowalismy w konkursie Eurowizji, prezentacji krajów i dekoracji klas w narodowych kolorach i symbolach wylosowanego państwa europejskiego.
Główną nagrodę- miesięczny zapas princessy- wygrała klasa II lo reprezentująca Francję
Ale i tak najwazniejsza była dobra zabawa!

Maciek i Karol z II lo
DZIEŃ EUROPEJSKI
20.05.2011
Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów gimnazjum i liceum na Dzień Europejski!
Tego dnia przebieramy się za typowych Włochów, Anglików, Francuzów i Niemców.
Dekorujemy całą szkołę. Bierzemy udział w Eurowizji i przedstawiamy ciekawe prezentacje oraz występy w językach, których się uczymy czyli po angielsku, francusku, niemiecku i włosku.
Gwarantujemy dobrą zabawę! Atrakcji na pewno nie zabraknie!!!
JESTEŚMY SZKOŁĄ SUKCESU!
maj 2011
Informujemy, że nasze gimnazjum uznane zostało po raz kolejny za SZKOŁĘ SUKCESU!
Znaleźliśmy się tym samym w ścisłej czołówce zabrzańskich szkół gimnazjalnych, które wspierają swoich uczniów i pomagają w ich rozwoju.
VIII lo również prezentuje dobry poziom . Jesteśmy jednymi z nielicznych liceów, w których uczniowie zdawali maturę od j. polskiego począwszy, a na j. włoskim skończywszy.
Informacje o naszym sukcesie mogliście przeczytać w majowych " Nowinach Zabrzańskich ".
SZUKASZ PRACY? PRZECZYTAJ KONIECZNIE
maj 2011
Ukończyłeś 15 rok życia?
Szukasz pracy?
Chcesz zarobić pieniądze na wakacje?
Możesz pracować popołudniami lub w weekendy?
Ktoś z twoich bliskich, znajomych szuka pracy?


Wszystkich chcących znaleźć pracę zapraszamy na "TARGI PRACY" organizowane przez Młodzieżowe Biura Pracy OHP, które odbędą się 11.05.2011r. (środa) w godzinach od 9:30 do 14:30 w ZSO 14.
Zainteresowani ofertami pracy otrzymają skierowanie do pracodawcy.
Od osób poszukujących pracy chcących zarejestrować się w Młodzieżowym Biurze Pracy wymagane są:
 • ukończony 15 rok życia,
 • ważna legitymacja szkolna, studencka bądź dowód osobisty,
 • numer PESEL,
 • w przypadku osób niepełnoletnich - zezwolenie rodzica lub opiekuna na podjęcie pracy.
Osoby zaangażowane w poszukiwanie pracy muszą zgłosić się osobiście i wypełnić ankietę rejestracyjną*.

*Jeżeli jesteś już zarejestrowany, to pamiętaj, że ankieta rejestracyjna jest ważna na dany rok kalendarzowy.

Zaprasza pani Monika Mateja.
WYRÓŻNIENI!
maj 2011
Mamy się czym pochwalić :-)
Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie w konkursie na najlepsze stoisko w kategorii szkół ponadgimnazjalnych XIII Szkolnych Prezentacji Zabrzańskich Targów Edukacyjnych 2011r.
Dziękujemy wszystkim którzy oddali na nas swój głos :-)
WYSTAWA BIŻUTERII - ZAPRASZAMY!
maj 2011
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy ręcznie wykonanej biżuterii.
Wszystkie projekty zostały wykonane przez uczennice klasy I B naszego gimnazjum w ramach koła zainteresowań " Biżuteria Hand Made " prowadzonego przez panią Monikę Mateję.
Wystawa znajduje się w bibliotece szkolnej i potrwa do 13.05.2011r. (piątek).
Wesołych Świąt!
15.04.2011
Wszystkim uczniom , ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy :
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei
Świąt Wielkiej Nocy, a także słonecznych spotkań
z budzącą się do życia przyrodą.

Wesołych Świąt!
Środa, 6 kwietnia 2011 r.
11.04.2011
Tego, potencjalnie nieistotnego dnia, dwóch uczniów naszej szkoły - Klaudia Maternowska i Kamil Fryzeł wzięło udział w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Włoszech.
Wraz z Klaudią wyruszyliśmy do Katowic pod czujnym okiem naszego opiekuna, a zarazem nauczyciela włoskiego, pani Kraszewskiej. Na miejscu znaleźliśmy się około godziny 8:15. Na początek otrzymaliśmy drobny poczęstunek, oczywiście nie mogło zabraknąć pizzy i kanapek z łososiem i oliwkami;-)
Chwilę później mogliśmy się przekonać, jak mocna stawka uczestników brała udział w konkursie. Najpierw przystąpiliśmy do I etapu, gdzie czekał na nas ciekawy test dotyczący ogólnych informacji o Włoszech. Jako, że byłem jednym z 3, może 4 chłopaków na sali, bardzo liczyłem na pytania sportowe. Zamieszczono ich jednak tylko 2 - przydomek reprezentacji Włoch - Azzurri i najsłynniejszy włoski wyścig kolarski Giro d'Italia.
Pierwsza część konkursu poszła nam naprawdę nieźle. Szczególnie, że spośród 15 ekip z całego Śląska byliśmy jednymi z nielicznych, którzy mają tylko 2 godziny języka włoskiego tygodniowo. Tym bardziej czuliśmy się dumnie w tym włoskim gronie!
Do drugiego etapu mogło przejść tylko 5 najlepszych ekip. Niestety nie udało nam się osiągnąć pierwszej piątki, ale i tak wierzę w to, że byliśmy naprawdę blisko.
II i III etap przebiegł dość szybko, tym razem w formie ustnej. Dowiedzieć się można było paru ciekawych informacji, np. co jest symbolem Wenecji, wiecie? Część konkursowa zakończyła się o godzinie 10:00.
Kilka minut później gospodarze uraczyli nas naprawdę dobrym przedstawieniem polsko-włoskim. Było sporo śmiechu, a na największy szacunek zasługują nauczyciele włoskiego, którzy aktywnie wzięli udział w tym przedstawieniu i wspólnie zaśpiewali włoską "Felicita".
Przybyliśmy, zobaczyliśmy, prawie zwyciężyliśmy. Ważne jednak, ze byliśmy jedyną szkołą z Zabrza, która się tam pojawiła.
Uważam, ze godnie ją reprezentowaliśmy i mimo tego, ze nie wygraliśmy, możemy być zadowoleni. Konkursy tego typu powinny być organizowane zdecydowanie częściej, kto wie, może kiedyś i u nas?

Kamil, II LO
KOLEJNY SUKCES PLASTYCZNY NASZYCH UCZNIÓW
05.04.2011
Tym razem w III Konkursie Plastycznym "Poezja, muzyka i obraz"

A oto laureatki:
I miejsce: Katarzyna Gałęcka kl. II c
II miejsce: Maria Adamczyk kl. I LO
wyróżnienie: Martyna Borecka kl. II a


Dziewczyny interpretowały wiersze Czesława Miłosza, kolejno :" Oczy", " Miasto młodości" oraz " Upadek".
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu i jej dzieło.
EUROPA NASZ WSPÓLNY DOM
04.04.2011
W konkursie organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Chorzowie odnieśliśmy naprawdę spory sukces. Najpierw musieliśmy wykonać projekt, a następnie przygotować prezentację na wybrany temat związany z Unią Europejską. III etap polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania związane z Unią. Nasza uczennica Oliwia Kózka przygotowywana przez Pana Wicedyrektora Wojciecha Wernera zajęła II miejsce. Gratulujemy!
WYNIKI KONKURSÓW JĘZYKOWYCH
04.04.2011
Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi podczas uroczystego apelu.
Zwycięzcom gratulujemy dużej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!
A oto najlepsi z najlepszych:

Język angielski
 1. Kucharzewski Łukasz III a
 2. Kosczielny Anna II b
 3. Jakubowska Alicja II a

Język francuski
 1. Maria Adamczyk I a
 2. Marlena Borowiec I a
 3. Szymon Kubior I a

Język niemiecki
 1. Anna Kosczielny IIb
 2. Kamil Włodarczyk IIb
 3. Aleksander Sibilski IIb

Język włoski
 1. Justyna Hajduk IIIa
 2. Agnieszka Plenert III a
 3. Kamil Fryzeł II a

O TYM SIĘ MÓWI!
02.04.2011
W Aktualnościach TV Zabrze ze środy 30.03. 2011r pojawiła się informacja na temat XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "Powódź, pożar, dniem czy nocą straż przychodzi ci z pomocą", którego organizatorem było OPP nr 3 w Zabrzu

Nazwiska naszych uczennic też się tam znalazły.

I miejsce zajęła Anna Baryłka, a IV Natalia Kapuśniak , obydwie są uczennicami klasy II a gimnazjum.

Ania z dyplomem za I miejsce i z nagrodami
MAMY ZWYCIĘZCÓW!
28.03.2011
Zwycięzcami szkolnych eliminacji konkursu z j. włoskiego zostali uczniowie klasy II LO-
Kamil Fryzeł i Klaudia Maternowska
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w etapie rejonowym, który odbędzie się dnia 06.04 w Katowicach.
REGIONALNY KONKURS Z J.WŁOSKIEGO
21.03.2011
Eliminacje szkolne do I Regionalnego Konkursu z j. włoskiego organizowanego przez IV LO im. S. Maczka w Katowicach odbędą się dnia 28.03.2011r. o godzinie 13. 15 w sali nr. 33.
Startować mogą uczniowie klas I, II i III naszego liceum uczący się języka włoskiego.
Dwóch uczniów z najlepszymi wynikami weźmie udział w finale konkursu, który będzie miał miejsce dnia 06.04. 2011r w IV LO w Katowicach.
Tego dnia odbędą się także prezentacje licealistów z klas z rozszerzonym programem nauczania j. włoskiego oraz wykład studentów italianistyki Uniwersytetu Śląskiego.
Zapraszam serdecznie!
Edyta Kraszewska
WYWRÓŻYMY CI ŚWIETLANĄ PRZYSZŁOŚĆ
18.03.2011
Pod takim hasłem wzięliśmy udział w XIII Targach Edukacyjnych podczas których czarowaliśmy nie tylko ofertą edukacyjną, ale i urokiem osobistym;-) Wróżka Sybilla i wróżbita Teodozjusz mieli pełne ręce roboty. Ale tak naprawdę nie potrzeba żadnych wróżb żeby wiedzieć, że nasze

VIII LO jest najlepsze !
FRANKOFONIADA 2011.
15.03.2011
Uczniowie nasze szkoły dostali zaproszenie na dni francuskie - FRANKOFONIADĘ w ZSO nr 11 w Zabrzu. Jest to coroczne święto języka francuskiego, obchodzone na całym świecie. 21 marca nasi uczniowie uczący się j. francuskiego na pewno wezmą udział w tej imprezie. Czekajcie na relację :)
MAŁA OLIMPIADA
14.03.2011
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum i liceum do wzięcia udziału w corocznej Małej Olimpiadzie. Będziecie mogli sprawdzić się w językach nauczanych w naszej szkole tj. j. angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim. Konkurs odbędzie się 31 maca od godziny 09.00 do 10. 00 w jadalni :) Cenne nagrody i dyplomy czekają!
Walentynkowe świętowanie czyli 14 II w ZSO 14
15.02.2011
Święto zakochanych w naszej szkole trwało aż dwa dni! W poniedziałek 14 lutego odbył się Turniej Piłki Halowej, a w środę 16 lutego uczniowie klasy I A LO przygotowali dyskotekę z konkursami.

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali konkursy i tym, którzy brali w nich udział, a szczególnie pani Monice Szymańskiej, Pani Rusielewicz, Pani Wójcik, Pani Tarnówce, Pani Młynarczyk, Pani Dajczak, Panu Wernerowi oraz Panu Sokołowskiemu.
WYCIECZKA NA LAZUROWE WYBRZEŻE!
styczeń 2011
Z nieskrywaną radością informujemy, że w tym roku uczniowie naszej szkoły wybierają się na wycieczkę na południe Francji. Czerwcowe wycieczki stały się już naszą tradycją.
Po Wiedniu, Pradze, Budapeszcie, Dreźnie, Rzymie i Paryżu przyszedł czas na zwiedzanie uroczego Lazurowego Wybrzeża i księstwa Monaco.
Po powrocie zdamy relację z tego, co tam przeżyliśmy!
WARSZTATY JĘZYKOWE z j. angielskiego.
styczeń 2011
Informujemy, że w dniach od 26.04 do 01.05 2011r. będą miały miejsce warsztaty językowe w Londynie, na które zapraszamy chętną młodzież z naszej szkoły. Warsztaty organizują nauczycielki j. angielskiego p. Izabela Kwiatkowska i pani Aleksandra Dajczak.
Niedługo z pewnością zamieścimy obszerną notatkę z naszych warsztatów.
NASZE LICEUM NA PODIUM!
styczeń 2011
Miło nam poinformować, że w najnowszym ogólnopolskim rankingu "Perspektyw" dotyczącym Liceów Ogólnokształcących, nasze Liceum uplasowało się na wysokim, trzecim miejscu wśród publicznych liceów w Zabrzu. Wyprzedziły nas tylko III i I LO.


REKRUTACJA

O NAS

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

KĄCIK PEDAGOGA SZKOLNEGO

PSYCHOLOG SZKOLNY

BIBLIOTEKA SZKOLNA

WARTO PRZECZYTAĆ

© Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Zabrzu

e-mail: sekretariat@zso14.eu