Archiwum 2013


NASZA SZKOŁA

KADRA PEDAGOGICZNA


SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - DEBATA SZKOLNA
grudzień 2013
Debata szkolna, która została zorganizowana przez klasę II LO miała na celu opracowanie Szkolnego Kodeksu 2.0. Uczestnikami dyskusji byli uczniowie, którzy wcześniej pracowali nad swoimi pomysłami w klasach. W trakcie debaty zgłaszali i argumentowali swoje propozycje. Wspólnie omówiliśmy najbardziej niejasne lub budzące kontrowersje pomysły. Przeanalizowaliśmy czy i jak można te postulaty zrealizować, biorąc pod uwagę aktualne możliwości szkoły i ewentualną perspektywę ich poprawy. Ostatecznie dzięki głosowaniu udało nam się wybrać zasady dot. tego jak ma wyglądać wykorzystywanie TIK w naszej szkole.
2013 ROKIEM JULIANA TUWIMA
grudzień 2013
18 grudnia uczciliśmy pamięć Juliana Tuwima, któremu poświęcono rok 2013. Stało się tak, ponieważ w bieżącym roku przypadają dwie okrągłe rocznice związane z pisarzem: 100. rocznica jego debiutu poetyckiego oraz 60. rocznica śmierci.
Na spotkaniu uczniowie klasy III b zaprezentowali różne oblicza tego nietuzinkowego twórcy.
Mamy nadzieję, że od dzisiaj będziecie kojarzyć Tuwima nie tylko z maszyną onomatopeiczną, jaką jest "Lokomotywa", ale także z aforyzmami czy przebojami "Miłość ci wszystko wybaczy" , "Wspomnieniem" i innymi tekstami, a wielu z Was sięgnie po twórczość tego niezwykłego pisarza
ROZKRĘCAMY SIĘ!
grudzień 2013
Nasze maturzystki: Dominika Myl i Ania Głownia spróbowały swoich sił w XIX edycji konkursu "Rajd po Zabrzu" organizowanym przez ZCKOiZ. Dziewczyny przygotowały prezentacje multimedialne na temat "Patronów naszych ulic". Ich prace okazały się bezkonkurencyjne. Surowe jury wyłoniło je spośród prawie 100 przesłanych na konkurs. Dominika zdobyła I, a Ania - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Amnesty International
grudzień 2013
W dniach 14 -15 grudnia odbył się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International.
W ponad 400 miejscach w całej Polsce przez 24 godziny pisaliśmy listy w obronie więźniów sumienia i innych osób narażonych na łamanie praw człowieka na całym świecie.
Łącznie udało nam się napisać 1270 listów.
TO NIESAMOWITE - ZNOWU SUKCES!
grudzień 2013
11.12.2013r. trzy uczennice klasy II LO wzięły udział w międzyszkolnym konkursie "Stan wojenny - represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981 do 1983r.". Konkurs odbywał się w ZS nr 3 im. Witolda Pileckiego w Zabrzu. Drużyna w składzie: Ania Kosczielny, Kasia Mil oraz Justyna Surmińska zdobyła I miejsce pokonując ekipę z I LO.

GRATULUJEMY!!!
KOLEJNY KONKURS - KOLEJNY SUKCES!
grudzień 2013
Uczennice klasy II a gimnazjum: Joanna Kosczielny, Julia Kowalczyk oraz Daria Sobieraj wzięły udział w Miejskim Projekcie Konkursowym "Tradycje bożonarodzeniowe w Polsce" zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze i proboszcza parafii OO. Kamilianów p.w. św. Kamila w Zabrzu przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu.
Dziewczyny przygotowały prezentację multimedialną "Boże Narodzenie w sztukach plastycznych".
Po wyrównanej walce i sześciu rundach dogrywki nasza drużyna zdobyła 3 miejsce. GRATULUJEMY!!!
MAMY KOLEJNĄ STYPENDYSTKĘ!
grudzień 2013
Katarzyna Mil, uczennica klasy II LO odebrała wczoraj Stypendium Prezesa Rady Ministrów - wyróżnienie, które honoruje najwybitniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Tym samym Kasia zapisuje się w historii naszego liceum jako ósma wyróżniona w ten sposób uczennica.
SERDECZNE GRATULACJE KASIU!!!
Rodanie nagród już za nami
grudzień 2013
9 grudnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Konkursach Plastycznych "Zamangowani na maxa" oraz "Portret słynnego Polaka". Uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu prowadzonego przez rysowniczkę
Panią Katarzynę Świerczyńską ze Śląskiego Klubu Fantastyki "Sekcja 9" - Mangi i anime z Katowic, nt. "Warsztat Mangaki". Po wykładzie odbyła się lekcja rysowania mangi.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok :)
Polub nas!
grudzień 2013
Zapraszamy wszystkich do odwiedzania nas na Facebooku.
Dowiecie się co aktualnie dzieje się w naszej szkole. Przeczytacie o planowanych imprezach i wydarzeniach, zobaczycie ciekawe zdjęcia. Dołącz do nas!

https://www.facebook.com/pages/ZSO-nr-14-w-Zabrzu/368050650006799
Śląskie urzędy on-line
grudzień 2013
SEKAP - System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej to strategiczny dla rozwoju regionu innowacyjny projekt samorządów gmini powiatów Województwa Śląskiego.
Zachęcamy Państwa do kontaktu z Urzędem Miejskim w Zabrzu przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Dzięki realizacji Projektu wzrośnie poziom usług administracyjnych dla mieszkańców i przedsiębiorców świadczonych drogą elektroniczną oraz zwiększy się efektywność pracy administracji m.in. w zakresie realizacji tych usług.
ACHTUNG!!! ACHTUNG!!!
grudzień 2013
WYNIKI KONKURSU " FROHE WEIHNACHTEN - WEIHNACHTSKARTEN" NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ JUŻ SĄ!
Zwycięzcą konkursu został/a: .....
No właśnie, aby się tego dowiedzieć serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu z Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 9 wraz z nauczycielami prowadzącymi na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, które odbędzie się
16 grudnia o godz.11.00 w naszej szkole, sala nr 6 :)
Serdecznie zaprasza organizator konkursu: Edyta Laskowska.

Ps: Przypominam również, że wszystkie prace konkursowe będzie można podziwiać na szkolnej wystawie (parter, budynek C), w dniach 16-20 grudnia.
Kolejny sukces!
grudzień 2013
Uczennice klasy I LO Agnieszka Mil, Daria Holeczek, Dorota Placha zajęły II miejsce w Multimedialnym Konkursie "Pokaż swój talent" zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2013 w Zabrzu. Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty :) Oprócz świetnej prezentacji multimedialnej na temat "Blog o moim talencie", nagrały również wywiad z autorka modowego bloga Agnes. Gratulujemy!!! :)
A co tam 13-tego w piątek :) Idziemy na warsztaty dykcyjne!
grudzień 2013
Jeśli marzysz o karierze dziennikarza/dziennikarki zapraszam na cykliczne warsztaty dykcyjne i oddechowe.
Nie od dziś wiadomo, że aby się "nie zafaflunić" i nie bełkotać należy ćwiczyć nasz aparat mowy. W programie wiele ćwiczeń poprawiających czystość wypowiedzi, akcent oraz intonację.
Na kolejnych warsztatach poćwiczymy oddychanie i aktorstwo.
Serdecznie zapraszam 13.12.2013r., godz. od 15 do 16 w pracowni informatycznej.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u doradcy zawodowego.

Mateja M.
Mamy to! Wielki finał!
grudzień 2013
Nareszcie się doczekaliśmy! Mamy wyniki dwóch konkursów prowadzonych przez naszą szkołę. Wybraliśmy laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Zamangowani na maxa" oraz Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Portret słynnego Polaka". Jak zwykle nie zawiedliście nas. Wpłynęło mnóstwo fantastycznych prac. W wyborze laureatów potrzebowaliśmy profesjonalnego wsparcia. Pomogli nam rysownicy ze Śląskiego Klubu Fantastyki "Sekcja 9" - Mangi i anime z Katowic.
Wszystkich laureatów zapraszamy 9 grudnia o godz. 11:00 na uroczyste rozdanie nagród oraz na krótką lekcją rysowania mangi.

LAUREACI
"Zamangowani na maxa"LAUREACI
"Portret słynnego Polaka"
Wszystkim laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w naszych konkursach i zapraszamy za rok.
W tegorocznej edycji konkursu "Zamangowani na maxa" sponsorami nagród oraz współorganizatorami byli:
Śląski Klub Fantastyki "Sekcja 9" - Mangi i anime z Katowic
Sklep internetowy ComicShop.pl
Wortal Konnichiwa.pl
Wyższa Szkoła Techniczna w Zabrzu

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :)
ROZWIJAMY PASJE - Korean POP
listopad 2013
Niektórzy nasi uczniowie mają bardzo ciekawe hobby...
Na przykład słuchają K-POP (KOREAN POP). Postanowiliśmy zorganizować piątkowy wieczór z ulubioną muzyką. Kasia Zieja z I LO zaprosiła pasjonatów, którzy odstawili niezłe show. Pewnie jeszcze to powtórzymy :)
Narodowe Święto Niepodległości
listopad 2013
ROZWIJAMY PASJE - Warsztaty koszulkowe
październik 2013
Nasza modowa blogerka Agnieszka Mil z klasy I LO zorganizowała warsztaty, w trakcie których poinstruowała uczestników jak krok po kroku można samodzielnie wykonać fajny napis na koszulce. Dzięki temu dawno nienoszone koszulki znowu są trendy :)
Zainteresowanych poczynaniami modowymi Agnes zapraszamy na www.agness-pisze.blogspot.com
Dzień Ziemniaka
październik 2013


Dzień Edukacji Narodowej
październik 2013
"PORTRET SŁYNNEGO POLAKA"
październik 2013
W dniach od 14 do 20 października odbędzie się V edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Tegoroczne hasło przewodnie, to: Odkryj talenty swojego dziecka.
Przedsięwzięcie ma na celu określenie drzemiących w młodzieży możliwości, skrywanych talentów oraz wydobywanie ich na światło dzienne.
ZSO nr 14 jest jednym z partnerów działań prowadzonych w ramach OTK w Zabrzu. Dla młodzieży utalentowanej plastycznie prowadzimy konkurs pt. "Portret słynnego Polaka".
Nadesłane prace powinny być wykonane ołówkiem i przedstawiać jedną sportretowaną postać.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia! :)
Szczegóły w regulaminie oraz na plakacie.

Regulamin
Plakat
ZABRZAŃSKI WRZESIEŃ
wrzesień 2013
To już 91 urodziny miasta Zabrze, więc nie mogło nas tam zabraknąć. Nasza szkoła dumnie uczestniczyła w kolorowej kawalkadzie. Wystąpiliśmy w tradycyjnych zabrzańskich barwach, które figurowały na naszych głowach w postaci czapeczek.
Skarbnikowe Gody, to również fajny pomysł na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi.
Obecnym w tym dniu uczniom dziękujemy.
LONDYN 2014
wrzesień 2013
W dniach od 02.04 do 08.04.2014r. odbędą się warsztaty językowe w Londynie.
Wszystkich zainteresowanych uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum zapraszamy po szczegółowe informacje do nauczycieli języka angielskiego.
"ZAMANGOWANI NA MAXA"
wrzesień 2013
To już druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego związanego z tematyką mangową. Tym razem zapraszamy do udziału trzy grupy wiekowe. Uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
W tym roku prace będą przedstawiały krótką formę komiksową (3 kadry). Będą to rysowane historyjki z udziałem bohaterów w stylu mangi oraz z charakterystycznymi dymkami z wypowiedziami postaci.
Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie oraz na plakacie.

Serdecznie zapraszamy :)

Regulamin
Plakat
Nowy rok szkolny czas zacząć!
wrzesień 2013
Po dwóch miesiącach letniego wypoczynku nadszedł czas powrotu do szkoły. W poniedziałek 2 września 2013 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Były słowa powitalne i dodające otuchy zwłaszcza uczniom klas pierwszych. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.
Zabrzmiał pierwszy dzwonek, który obwieścił, że wakacje niestety już się skończyły.
Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym 2013/2014 życzymy samych sukcesów :)
Konkurs Języka Angielskiego
czerwiec 2013
22 maja w naszej szkole odbył się drugi etap I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. W językowych zmaganiach wzięło udział 16 uczniów z sześciu zabrzańskich gimnazjów (w tym my!). Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany i wszystkim uczestnikom należą się gratulacje. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki:
I miejsce - ex aequo:
Marta Nadgrodkiwicz, gimnazjum nr 15
Łukasz Guziel, gimnazjum nr 17
II miejsce - ex aequo:
Aleksandra Musiał, gimnazjum nr 25
Joanna Augustyn, gimnazjum nr 15
III miejsce - ex aequo:
Hanna Złotorowicz, gimnazjum nr 25
Weronika Hajduga, gimnazjum nr 25
Jacqueline Kuffel, gimnazjum nr 17
Adam Malitowski, gimnazjum nr 15

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom i... do zobaczenia w przyszłym roku!
Aleksandra Dajczak, Anna Rodek- Słowińska
EKO - Majówka
maj 2013
Miłośników wyrobów rękodzielniczych oraz zdrowej żywności, wszystkich którzy interesują się zdrowym stylem życia zapraszamy
18 maja 2013 r. na EKO-Majówkę
w ZSO nr 14 w Zabrzu,
w godz. od 10:00 do 14:00.

Impreza ma na celu promowanie postaw ekologicznych.
Dla przyszłych uczniów naszej szkoły oraz wszystkich zainteresowanych proponujemy różne atrakcje w ramach
Drzwi otwartych ZSO nr 14 w godz. 13:00 - 14:00.
Szczegóły na plakacie.
Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!

Finał konkursu "Mój świat mangi"
kwiecień 2013
17 kwietnia odbył się finał pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Mój świat mangi".
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Spośród 131 zgłoszonych prac jury złożone z przedstawicieli Śląskiego Klubu Fantastyki oraz Stowarzyszenia Miłośników Kultury Japońskiej Hikari wyłoniono ścisłą czołówkę młodych talentów :)
LAUREACI KONKURSU
Szkoły Podstawowe
1 miejsce L. Mikołajczyk (SP nr 22)
2 miejsce D. Kowalczyk (SP nr 36)
3 miejsce M. Niedźwiedź (SP nr 18)
Nagroda publiczności M. Rakuła (SP nr 17)
Gimnazja
1 miejsce A. Głowacka (G nr 2)
2 miejsce K. Socha (G nr 5)
3 miejsce K. Jakubowski (G nr 2)
Nagroda publiczności Ż. Mitas (G nr 24)

Na zakończenie laureaci wzięli udział w prelekcji na temat techniki rysowania mangi oraz możliwości rozwijania swoich zainteresowań.
Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok :)

Sponsorzy nagród oraz współorganizatorzy konkursu:

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Japońskiej Hikari z Katowic
Śląski Klub Fantastyki "Sekcja 9" - Mangi i anime z Katowic
Wydawnictwo Czarna Owca z Warszawy
Wyższa Szkoła Techniczna w Zabrzu
Ambasada Japonii w Polsce Warszawa
Wydawnictwo J.P. Fantastica Mierzyn
Zanshin - sklep japoński Bielsko-Biała
Wydawnictwo Kirin
Wydawnictwo Torii

Serdecznie dziękujemy!
Międzyszkolny konkurs j.angielskiego
kwiecień 2013
W kwietniu odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego, który to konkurs jest organizowany przez panie anglistki z naszej szkoły.
Do językowych zmagań przystąpiło pięć zabrzańskich gimnazjów.
W II etapie Gimnazjum nr 17 reprezentować będą: Łukasz Guziel (3a), Jacqulike Kuffel (3b) oraz Paulina Pierzchała (2a). Powodzenia!
Rusz głową!
kwiecień 2013
Od marca do czerwca trwa w szkole konkurs - zagadki logiczno-językowe.
Każdego dnia na parterze bloku A oraz na drugim piętrze bloku C prezentowane są anglojęzyczne łamigłówki.
Na najbardziej wytrwałych uczniów, którzy udzielą jak najwięcej poprawnych odpowiedzi czekają NAGRODY.
Współpraca z Głosem Zabrza i Rudy Śląskiej
kwiecień 2013
Redakcja Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej oraz ZSO nr 14 rozpoczęło współpracę.
Wzajemna wymiana banerów oraz prezentacja szkoły na łamach gazety, to dopiero początek wspólnego działania. Zobowiązujemy się również do informowania redakcji o wszelkich imprezach, uroczystościach, wydarzeniach szkolnych, o których będzie można przeczytać na stronie internetowej www.gloszabrza24.pl oraz na łamach drukowanego Głosu.
Dni otwarte TVS
kwiecień 2013
Gdzie nas jeszcze nie było? :)
Tym razem wybraliśmy się do Katowic, aby poznać telewizję od kuchni.
TVS obchodziła swoje piąte urodziny i nie mogło nas tam zabraknąć. Gospodarzami Dnia Otwartego byli prezenterzy Cafe Silesia: Patrycja Tomaszczyk-Kindla, Nina Nocoń, Adam Giza oraz Mirosław Riedel.
To co najbardziej nas zainteresowało, to sposób, w jaki powstaje najważniejszy program Silesia Informacje.
Przebywając w studiu próbowaliśmy swoich sił w roli prezenterów i poczuliśmy magię telewizji. Mogliśmy również zaobserwować, co dzieje się w neswroomie.
WSPÓŁPRACA Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ TECHNICZNĄ W ZABRZU
marzec 2013
1 marca 2013r. rozpoczęliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Techniczną w Zabrzu.
Uczelnia objęła patronat nad VIII Liceum Ogólnokształcącym.
Dzięki współpracy uczniowie mają możliwość szerszego rozwijania swoich pasji oraz talentów. Mogą uczestniczyć w wystawach, wernisażach fotografii, warsztatach (aktorskich, fotograficznych, rysunku), wykładach, bezpłatnych kursach.
Młodzież chcąca rozwijać zainteresowania w kierunku medialnym będzie współtworzyła audycję w rozgłośni WST "Radio Voice".
ZABRZAŃSKIE TARGI EDUKACJI - XV SZKOLNE PREZENTACJE 2013
marzec 2013
Udział w Szkolnych Prezentacjach na stałe wpisał się w działalność ZSO nr 14. W tym roku zaprezentowaliśmy się pod hasłem "Kużnia talentów". Chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na szerokie możliwości rozwijania zainteresowań, uzdolnień oraz talentów uczniów.
Chcąc zaprezentować bogate życie szkoły wewnątrz kuźni umieściliśmy zdjęcia z różnych wydarzeń szkolnych w większości zorganizowanych przez samych uczniów.
Wszystkich kandydatów serdecznie zapraszamy do VIII Liceum Ogólnokształcącego!
ZWIEDZAMY WYŻSZĄ SZKOŁĘ TECHNICZNĄ W ZABRZU
marzec 2013
Udało nam się odwiedzić mury WST w Zabrzu. Westchnień zachwytu nie było końca. Uczelnia bardzo ładnie prezentuje się na zewnątrz, a jeszcze piękniej wewnątrz. Przestronne sale wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, własna rozgłośnia radiowa, no i te wspaniałe wygodne fotele ;) Nasi uczniowie już poczuli się jak studenci.
Nacieszyliśmy oczy i zdobyliśmy najważniejsze informacje dotyczące oferty edukacyjnej.
Mamy nadzieję, że wśród Was są osoby które w przyszłości wybiorą studia na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, aktorstwo, public relations, reklama itp.
Targi Edukacyjne
marzec 2013
Jaki kierunek kształcenia wybrać?
W jakim zawodzie znajdę pracę?
Jaką wybrać uczelnię?


Na te pytania uczniowie mogli uzyskać odpowiedź w trakcie prezentacji uczelni wyższych i szkół policealnych, które odbyły się 28 lutego w naszej szkole.
Prezentacje miały na celu zapoznanie przyszłych studentów z możliwościami kształcenia i dalszego rozwoju.
Młodzież miała możliwość porozmawiania z przedstawicielami uczelni o wymaganiach rekrutacyjnych, wymianach studenckich, praktykach oraz stypendiach.
Uczniowie zostali dobrze wyposażeni w materiały reklamowe dzięki którym zapoznali się z aktualną ofertą edukacyjną szkół publicznych i niepublicznych.
Z prezentacji uczelni wyższych skorzystali również nauczyciele zainteresowani podniesieniem kwalifikacji i wzbogaceniem warsztatu pracy.

Nasi goście:
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach,
Politechnika Śląska w Gliwicach,
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach,
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Katowicach,
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach,
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach,
Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Katowicach,
Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach,
Śląska Wyższa Szkoła Informatyczno - Medyczna w Chorzowie,
Szkoła Wyższa im. B. Jańskiego w Zabrzu,
Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach,
Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu,
Centrum Edukacji Copernicus Sp. z o.o. w Zabrzu.


Monika Mateja, doradca zawodowy
WOLONTARIUSZE CZYTAJĄ DZIECIOM
luty 2013
Dzięki współpracy z Przedszkolem nr 16 w Zabrzu grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 17 rozpoczęła swoją misję czynienia dobra :)
Bo kto powiedział, że tylko dzieci lubią bajki? :)
Opowiadając najmłodszym o potworach, księżniczkach, piratach i smokach wolontariusze wracają do dziecięcych lat i jeszcze raz przeżywają radość z czytanych bajek.
Po chwili wyciszenia przychodzi pora na szaleństwa, gdzie wolontariusze wcielają się w rolę animatorów czasu wolnego organizując gry i zabawy dla dzieci.
CERTYFIKAT "ŚWIADOMIE WYBIERAM PRZYSZŁOŚĆ"
luty 2013
Nasze aktywne uczestnictwo w kampanii społecznej "Świadomie Wybieram Przyszłość" przyniosło oczekiwane rezultaty. 28 lutego 2013r. otrzymaliśmy dedykowany Certyfikat, a uczniowie naszej szkoły poznali typy osobowości zawodowej oraz przekonali się, że mogą kształtować własną ścieżkę kariery zgodnie z osobistymi preferencjami i predyspozycjami zawodowymi.
Tegoroczna edycja miała charakter ogólnopolski i polegała na wypełnieniu przez wszystkich uczniów Kwestionariusza Obszarów i Kompetencji Zawodowych oraz na uczestnictwie w spotkaniach z doradcą zawodowym.
Konkurs na ciekawą ściągę
luty 2013
Uczniowie naszego liceum mieli okazję wziąć udział w konkursie na najciekawszą ściągę z języka francuskiego i włoskiego. Ściąga miała przedstawiać w oryginalny sposób jedno dowolne zagadnienie z wybranego języka. Wyróżnione zostały ściągi Dominiki Myl oraz Anny Głowni z klasy II. Dziękuję za zaangażowanie.

Edyta Kraszewska
SUKCESY PLASTYCZNE
luty 2013
W I semestrze roku szkolnego 2012/2013 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w pięciu zewnętrznych konkursach plastycznych o różnorodnej tematyce.
Kolejny już raz uczennice naszego gimnazjum i liceum zostały laureatkami konkursu "Karykatura Ślązaka". W tegorocznej VIII edycji Katarzyna Tomal (kl. I LO) zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie dziennikarskim, natomiast w konkursie plastycznym wyróżniono pracę gimnazjalistki - Anny Dmoch.
Również Monika Miedzianowska, uczennica klasy Ia gimnazjum odniosła sukces w cyklicznym konkursie plastycznym "Zabrze - moje miasto", tematycznie nawiązującym do 90 rocznicy nadania miastu praw miejskich.

Na zdjęciu praca uczennicy Julii Miedzianowskiej.

mgr Danuta Kusz
SUKCES ABSOLWENTÓW SUKCESEM SZKOŁY
styczeń 2013
Miło nam poinformować, że po raz czwarty znaleźliśmy się w rankingu 500 najlepszych Liceów Ogólnokształcących w Polsce.
To już piętnasta edycja Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przeprowadzona przez portal edukacyjny Perspektywy oraz gazetę Rzeczpospolita. Według ustalonych kryteriów zajęliśmy 3 miejsce w Zabrzu, 42 miejsce w województwie śląskim, 425 miejsce w Polsce (tylko 4 szkoły z Zabrza).
To niewątpliwy sukces naszej szkoły!
DZIEŃ ANIOŁA
23 styczeń 2013
23 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Anioła, włączając tym samym naszą szkołę w obchody I Zabrzańskich Dni Anioła pod patronatem Pani Prezydent Małgorzaty Mańki- Szulik. W części pierwszej odbyły się Jasełka, konkurs karaoke oraz składania orgiami, podchody oraz inne rozgrywki, oczywiście z 'aniołem' w tle.
Niebiański kiermasz anielskich pyszności oferował tego dnia wyjątkowe pyszności.
Druga część imprezy to Bal Anioła, podczas którego licznie przybyłe zastępy nie tylko aniołów pląsały w rytm muzyki. Całość obchodów zakończyła się o 21.00.
Mamy nadzieję, że Dzień Anioła na stałe zagości w szkolnym programie imprez.
"MÓJ ŚWIAT MANGI"
styczeń 2013
Wszystkich zainteresowanych japońskimi kreskówkami zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Mój świat Mangi".
Przedmiotem konkursu będą prace przedstawiające autorską postać ludzką mieszczącą się w standardach Mangi.
Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych, dla uczniów zabrzańskich szkół podstawowych (klasy IV-VI) oraz gimnazjalnych (klasy I-III).

Prace należy przesyłać do dnia 8 marca 2013r.
Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu zawarte są w Regulaminie.

Aleksandra Piekarczyk, Monika Mateja

Regulamin
Plakat
Mamy laureatkę!
styczeń 2013
Magdalena Modrzejewska, uczennica klasy I a gimnazjum została nagrodzona w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012 w konkursie "Jak ryba".
Kampania realizowana była od 1 kwietnia do 30 listopada 2012r.
Laureatce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
GÓRA GROSZA
styczeń 2013
Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej- "Góra Grosza". Wyniki grudniowej zbiórki przedstawiają się następująco:
1gr- 3614 sztuk
2gr- 2962 sztuki
5gr- 1546 sztuk
10gr- 321 sztuk
20gr- 33 sztuki
50gr- 1 sztuka
W sumie zebraliśmy grosiki na ogólną kwotę 211,88zł.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom, które przyłączyły się do akcji, szczególnie zaś klasie III LO za zebranie największej kwoty.

mgr Anna Rodek - Słowińska
Znani Zabrzanie
styczeń 2013
18 grudnia troje uczniów klasy I a gimnazjum wzięło udział w miejskim konkursie pod hasłem "Znani Zabrzanie" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zabrzu okazji 90 rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich.
Celem Konkursu było przybliżenie uczniom sylwetek znanych Zabrzan oraz popularyzacja wiedzy o życiu, dorobku artystycznym i zawodowym wybitnych osób z Zabrza.
Niestety, tym razem nasi uczniowie nie zajęli wysokich miejsc. Mieli jednak okazję poznać osobiście jednego z wybitnych zabrzan - pana Kazimierza Szołtyska, artystę z Zabrza-Kończyc, cenionego grafika, twórcę akwareli i ekslibrisów pokazywanych na wystawach w kraju i za granicą.

mgr Anna Rodek - Słowińska


REKRUTACJA

O NAS

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

KĄCIK PEDAGOGA SZKOLNEGO

PSYCHOLOG SZKOLNY

BIBLIOTEKA SZKOLNA

WARTO PRZECZYTAĆ

© Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Zabrzu

e-mail: sekretariat@zso14.eu