Książki warte polecenia


NASZA SZKOŁA

KADRA PEDAGOGICZNA


KSIĄŻKI WARTE POLECENIA
marzec 2017
"Osobliwy dom pani Peregrine", to ekscytujący thriller dla młodzieży. Wprowadza czytelnika do niesamowitego świata, pełnego niezwykłych postaci i przerażających potworów.
Samotna wyspa u wybrzeży Walii, gotycka atmosfera starego sierocińca, rodzinna tajemnica i Jacob, który po niewyjaśnionej śmierci dziadka wybiera się w podróż śladem starych fotografii-podróż, która na zawsze odmieni jego życie.
"Miasto cieni", to druga część powieści. Książka o niezwykłym świecie telepatii i pętli czasowych, o pokazach w lunaparkach i istotach umiejących przybrać inne formy.
KSIĄŻKI WARTE POLECENIA
luty 2017
Dla wszystkich fanów i nie tylko sagi "Zmierzch" Stephenie Meyer w bibliotece szkolnej jest nowe wydanie powieści.
"Życie i śmierć", to zupełnie nowa wersja powieści, która zaskoczy czytelników. Stephanie Meyer pokusiła się o inne zakończenie tej wyjątkowej opowieści oraz zmieniła głównych bohaterów, ale o tym przekonajcie się sami czytając książkę.
Zapraszamy do biblioteki.
KSIĄŻKI WARTE POLECENIA
luty 2017
Dla lubiących przygodę i szybką akcję zachęcamy do przeczytania powieści "Instynkt śnieżnej pantery". Książka napisana przez Beara Gryllsa, autor programów telewizyjnych: "Szkoła przetrwania", oraz "Bear Grylls w miejskiej dżungli". Powieść opowiada o podróży do Nepalu i wykorzystaniu umiejętności survivalowych.
KSIĄŻKI WARTE POLECENIA
styczeń 2017
Ostatnia szansa, aby wypożyczyć interesującą książkę na ferie. Biblioteka szkolna zaprasza do skorzystania z wielu nowych tytułów w tym mang: One Punch Man, Alicja w Krainie Koniczyny, Madoka, Bestia z ławki obok, Bakuman, Śmiech w chmurach i wiele innych.
KSIĄŻKI WARTE POLECENIA
grudzień 2016
W bibliotece szkolnej jest do wypożyczenia ósma część "Harry Potter i przeklęte dziecko". Akcja książki rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach w "Insygniach śmierci". Harry Potter jest mężem i ojcem trójki dzieci. Głównym wątkiem opowieści są perypetie najmłodszego syna czarodzieja. Książka jest zapisem autoryzowanego spektaklu teatralnego, przygotowanego przez autorkę, scenarzystę oraz reżysera.
KSIĄŻKI WARTE POLECENIA
grudzień 2016
Dla wielbicieli gatunku "Igrzyska śmierci" lub "Niezgodna" polecamy przeczytać trylogię "Więzień labiryntu" autorstwa Jamesa Dashnera. Główny bohater walczy o przetrwanie na terenie otoczonym wielkim labiryntem. Powieść pełna akcji i nieustającego napięcia. Na podstawie pierwszego i drugiego tomu powieści powstały filmy, ale żeby poznać finał historii trzeba przeczytać całą trylogię.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!
KSIĄŻKI WARTE POLECENIA
listopad 2016
Od dzisiaj zaczynamy nowy cykl o książkach wartych przeczytania. Zachęcamy uczniów i nauczycieli do podzielenia się swoimi opiniami o książkach. Pierwszą książką wartą polecenia jest "Gwiazd naszych wina" autor John Green. Powieść z list bestsellerów, wybrana również przez naszych uczniów do uzupełnienia w bibliotece szkolnej. W książce opisana jest znajomość młodych osób, którzy poznają się na grupie wsparcia dla osób chorych. Od tego momentu zaczyna się historia przy, której będziecie się śmiać i płakać.
NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
listopad 2016
Biblioteka wzbogaciła się o nowe tytuły książek, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nowe tytuły zostały wybrane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty biblioteki :)


REKRUTACJA

O NAS

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

KĄCIK PEDAGOGA SZKOLNEGO

BIBLIOTEKA SZKOLNA

© Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Zabrzu

e-mail: zso_14@wp.pl